Haber

Gebze Belediyesi Ampute Futbol Takımı, 3 yeni ismi renklerine bağladı

Gebze Belediyesi Ampute Futbol Takımı’na 3 yeni transfer gerçekleştirildi. Takım, yeni transferlerle bu sezon şampiyon olmayı hedefliyor.

Gebze Belediyesi Fuaye Alanı’nda imza merasimi yapıldı. Ulusal kadroda oynayan ve geçen dönemi dünya şampiyonu olarak tamamlayan Serkan Dereli ve İsmail Korkmaz, Pendik Engelliler Spor Kulübü’nden transfer edilerek Gebze Belediyesi Ampute Futbol Takımı ile sözleşme imzaladı. Bir diğer transfer de Bursa Ampute Spor Kulübü’nün yıldız ismi Joseph Badıoo oldu.

Gebze Belediyesi Ampute Futbol Grubu geçen dönem, 2. Lig’i şampiyon olarak tamamlayarak 1. Lig’e çıkmaya hak kazanmıştı. Yeni yıldız transferleriyle Gebze Belediyesi Ampute Futbol Grubu, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Ampute Futbol 1. Ligi 2022-2023 döneminde şampiyon olup, Türkiye Ampute Futbol Harika Lig’ine çıkmayı hedefliyor.

“Bizim çocuklara şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum”

Tören sonrası açıklamalarda bulunan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Düzenlediğimiz imza töreni ile Ampute Futbol Milli Takımımızın yıldız isimleri Serkan Dereli ve İsmail Korkmaz’ı renklerimize bağladık. Bursa Ampute Spor Kulübü’nden transfer ettiğimiz Joseph Badıoo da Gebze Belediyesi Ampute Futbol Kadromuzun başarısı için çaba edecek. İyi, uğurlu olsun. Bizim çocuklara şampiyonluk yolunda muvaffakiyetler diliyorum” tabirlerini kullandı. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu